Продажба!

Брикет Reiter

155.00 ден 150.00 ден

Состав: 75% бука, 25% елка
Енергетска моќ: > 5 kWh/kg
Влага < 6%

Земја на потекло: Босна и Херцеговина

Пакување
Тежина (кг):
 10
Вреќи на палета: 96
Тежина на палета (кг): 960

Цена/палета: 15,000 ден
Цена/килограм: 15 ден


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 60 пакети или 600 кг.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 90 пакети или 900 кг.

Категорија: Tag:

Опис

Наменет за германскиот пазар, Reiter брикетот претставува производ со врвен квалитет и перформанси.

Поради неговиот состав со дупка, брикетот полесно се распалува во грејното тело, и при согорувањето испушта поголема енергетска моќ и е подолготраен.

Еден тон Reiter брикет заменува до 5,5м3 огревно дрво.

Брикетот е наменет за сите видови грејни тела на огревно дрво.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Брикет Reiter”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *