Брикет Danubia Wood

160.00 ден

Состав: 100% бука
Енергетска моќ: > 5,5 kWh/kg
Влага < 5%

Земја на потекло: Австрија

Пакување
Тежина (кг):
 10
Вреќи на палета: 100
Тежина на палета (кг): 1000

Цена/палета: 16,000 ден
Цена/килограм: 16,00 деn


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 60 пакети или 600 кг.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 90 пакети или 900 кг.

Категорија: Tag:

Опис

Производ на австрискиот гигант во дрвната индустрија, Danubia Wood Trading GmbH, брикетот се карактеризира со одлични перформанси, кои го сместуваат во премиум класата на брендови.

Составен од чисто буково дрво, CO2 неутрален, еден тон Danubia wood брикет заменува до 5,5м3 огревно дрво.

Брикетот е наменет за сите видови грејни тела на огревно дрво.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Брикет Danubia Wood”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *