Брикет Moca

150.00 ден

Состав: 100% бука, без кора и адитиви
Енергетска моќ: > 5,2kWh/kg
Влага < 6,42%

Земја на потекло: Србија

Пакување
Тежина (кг):
 10
Вреќи на палета: 98
Тежина на палета (кг): 980

Цена/палета: 14,700 ден
Цена/килограм: 15,00 ден
Можност за плаќање на 3 рати


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 60 пакети или 600 кг.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 90 пакети или 900 кг.

Нема на залиха

Категорија: Tag:

Опис

Брикетите “MOCA” се високо квалитетни букови брикети, со сертификат за квалитет бр. SGS-COC-007007, добиен од реномираната групација SGS. Брикетите се одликуваат со голема енергетска моќ и при согорување оставаат најминимални количини на пепел.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Брикет Moca”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *