Брикет Euro Stil

160.00 ден

Состав: 100% бука, без кора и адитиви
Енергетска моќ: > 4,9kWh/kg
Влага < 4,50%
Земја на потекло: Босна и Херцеговина

Пакување
Тежина (кг):
 10
Кутии на палета: 90
Тежина на палета (кг): 900

Цена/палета: 14,400 ден
Цена/килограм: 16,00 ден


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 60 пакети или 600 кг.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 90 пакети или 900 кг.

Категорија: Tag:

Опис

Брикет од чисто буково дрво, произведен од сув материјал, без хемиски средства или адитиви. Висока калорична вредност, пакуван во еко картонска амбалажа, погоден за складирање .

Препорачано упатство за употреба :

Земете едно парче брикет од кутијата, скршете го на 2-3 помали парчиња и запалете ги. Почекајте да почнат еднакво да горат, потоа додадете цело парче брикет. Не го полнете каминот целосно со брикет, како би имало простор за кислород.

Со брикетот ЕУРО СТИЛ добивате пријатна топлина во вашиот дом!

Да се чува во сува просторија.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Брикет Euro Stil”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *