Брикет Алпин

91.00 ден

Состав: 100% бука, без кора и адитиви
Енергетска моќ: > 5,0kWh/kg
Влага < 6,42%
Земја на потекло: Македонија

Пакување
Тежина (кг):
7
Вреќи на палета: 143
Тежина на палета (кг): 1001

Цена/палета: 13.013,00 ден
Цена/килограм: 13,00 ден


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 80 пакети или 560 кг.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 140 пакети или 980 кг.

Категорија:

Опис

Брикет произведен од 100% буково дрво, без кора и адитиви, што резултира со убава бела боја и чист производ. Карактеристика – висока калорична моќ. Еден тон брикет заменува од 3 до 4 м3 огревно дрво.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Брикет Алпин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *