ALPIN бука

205.00 ден

Состав: 100% бука – без кора
Енергетска моќ: > 5,0 kWh/kg
Влага < 7%
Пепел < 0,7%
Земја на потекло: Македонија

Сертификати: Шумарски факултет Скопје

Пакување
Тежина (кг):
15
Вреќи на палета: 70
Тежина на палета (кг): 1050

Цена/палета: 14.350,00 ден
Цена/килограм: 13,66 ден


За бесплатна испорака во реон на град Скопје треба да се купат најмалку 40 вреќи.

За бесплатна испорака во приградскиот дел на Скопје треба да се купат најмалку 65 вреќи или 975 кг.

Категорија: Tag:

Опис

ALPIN PELET Делчево e компанија со долгогодишно искуство во дрвната индустрија и еден од најголемите Македонски извозници на производи од дрво. АЛПИН КОМ е докажан бренд на повеќе европски пазари како Словенија, Италија и Норвешка. Нивното долгогодишно искуство со дрвото како материјал сега го користиме за успешно ширење на употребата на пелетите како енергенс во Македонија.

Пелетот се карактеризира со исклучително висок квалитет, во целост ги задоволува параметрите на А1 класата. Продуктот е чисто буково дрво, без кора, без адитиви, што резултира со убава светла боја и секако врвни перформанси, висока калорична моќ и нискиот остаток на пепел до 0,5%.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “ALPIN бука”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *