Продажба!

Airfel LTXN35UV1B 3,5kW

25,500.00 ден 23,500.00 ден

Airfel – член на Daikin групација

-3D DC INVERTER (Компресорот, вентилаторот на внатрешната и надворешната единица се со инвертер технологија.)
-Во цената на климите е вклучен сет бакарни цевки од 4м и кабел за поврзување на внатрешната единица.

Категорија:

Опис

Предности :

  • 20% помала енергетска потрошувачка
  • Хомогена температура благодарение на функцијата за автоматско насочување
  • Моќност на греење и на -15 степени целзиусови
  • Брзо загревање и брзо ладење
  • Троши само 1W кога е во “stand by” позиција
  • Филтер со голема густина, задржува до 80% од прашината и поленот
 • Класа на енергетска ефикасност – ладење : А++
 • Класа на енергетска ефикасност – греење : А+

Останати карактеристики :

 • Напојување : 220-240V – 50Hz, IPh
 • Капацитет на ладење BTU/h : 12.000 (3.700 – 14.000)
 • Ладење W : 100-1.580
 • Капацитет на греење BTU/h : 13.000 (3.000 – 14.400)
 • Греење на зона W : 130-1.510

Сезонска ефикасност :

 • Ладење 3.5kW
 • SEER w/w : 6.1
 • Греење 2.3kW
 • SCOOP w/w : 4.0

Тип на компресор : Ротационен

Внатрешна единица проток на воздух (високо/средно/ниско) m3/h : 570/470/370

Ниво на притисок во внатрешната единица (високо/средно/ниско) dB/A : 41/36/28

Ниво на бучава во внатрешноста (високо) dB/A : 53

Димензии на внатрешна единица mm : 805x194x285

Нето/бруто тежина на внатрешна единица kg : 7.2/9.6

Надворешна единица проток на воздух (високо/средно/ниско) m3/h : 1800

Ниво на притисок во надворешна единица (високо/средно/ниско) dB/A : 56

Димензии на надворешна единица mm : 770x300x555

Нето/бруто тежина на надворешна единица kg : 25.5/27.7

Опсег на работна температура :

 • Внатрешна единица (ладење/греење) 17-32 степени/0-31 степен
 • Надворешна единица (ладење/греење) -15-50 степени/-15-30 степени

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Airfel LTXN35UV1B 3,5kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *